Botulotoxín - vrásky

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum. Botulotoxín sa používa na odstraňovanie mimických vrások na tvári. Po vpichnutí blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, takže zasiahnutý sval sa prestáva hýbať. Po aplikácii do čela ho nevieme dvíhať, po aplikácii do koreňa nosa sa nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom je uvoľnený výraz tváre bez tvorby mimických vrások. Výborne pôsobí aj na tzv. vranie nohy, vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve. Prirodzená mimika zostáva zachovaná, takže aj keď v niektorých partiách tváre nevieme vytvoriť vrásky, nepôsobí to strnulo. Tvár vyzerá mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia. Efekt je vynikajúci najmä u začínajúcich vrások a vrások žien v strednom veku. U hlbokých vrások, kde už došlo k definitívnym zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po prerušení mimického pohybu, pristupujeme k vypĺňaniu vrások implantátmi. Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 - 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 10 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na pol roka. Kontaktujte nás.

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku, prípade tehotenstva, kojenia, nervovo svalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky:

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy reverzibilné - nie trvalé. Sú to: - svrbenie, začervenanie v mieste vpichu, ktoré môže pretrvávať do 3 hodín po zákroku, drobné modriny v mieste vpichu, bolesti hlavy, prechodné chrípkové príznaky.

Ostatné nežiaduce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka (aplikácia v oblasti medzi obočím), pokles obočia (aplikácia v oblasti čela), asymetrický úsmev (ústne kútiky) a podobne. V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Odporúčania po zákroku:

  • Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí).
  • Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž
  • Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

Botulotoxín - potenie

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do oblastí s nadmerným potením (podpazušia, dlane), kde molekuly botulotoxínu zabraňujú vyplavovaniu acetylcholínu v cholinergných autonómnych neurónoch. Terapia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenia (pri endokrinných ochoreniach napr. so štítnou žľazou a pod.). Efekt terapie sa začne rozvíjať do 3 dní po aplikácii. Dĺžka trvania efektu je individuálne od 3 mesiacov až do 1 roka (dlane v priemere 3 - 6 mesiacov a podpazušia 6 -12 mesiacov). Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxím priamo do kože v oblasti podpazušia alebo dlaní.

Možné nežiaduce účinky:

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy reverzibilné - nie trvalé. Sú to: opuch v okolí vpichu, svrbenie, modrina v mieste vpichu, bolestivosť pri zákroku, prechodne znížená svalová sila (aplikácia do oblasti dlaní). V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Kedy nie je možné zákrok vykonať ?

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku,v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Odporúčania po zákroku:

  • Po zákroku je nevyhnutné dodržať nasledovné pravidlá: nemasírovať miesto aplikácie, v deň zákroku ošetrenú lokalitu oplachovať iba vodou
  • Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž
  • 2 - 3 dni po zákroku v oblasti podpazuší sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň.

 

Viac informácií a objednávky: +421 905 396 068 / e-mail: office@dermapoint.sk

 

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cenaAkciová cenaUšetríte
Aplikácia botulotoxínu na medziobočie1 zákrokod 125€ do 140€od 100 do 112€
Aplikácia botulotoxínu do pazúch1 zákrok412€330€82€
Aplikácia botulotoxínu na dlane alebo stupaje1 zákrok412€330€82€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia7€
Botox lift krk1 zákrok350€
Botox lift dekolt1 zákrok350€
Botox lift tvár1 zákrok250€
Aplikácia botulotoxínu na čelo1 zákrokod 125€ do 140€od 100 do 112€
Aplikácia botulotoxínu v oblasti očí1 zákrokod 145€ do 160€od 128 do 128€
Aplikácia botulotoxínu v oblasti očí1 zákrokod 145€ do 160€od 116 do 128€
Aplikácia botulotoxínu čelo + medziobočie1 zákrokod 190€ do 215€od 152 do 172€
Aplikácia botulotoxínu oči + medziobočie1 zákrokod 190€ do 215€od 152 do 172€
Aplikácia botulotoxínu oči + medziobočie + čelo1 zákrokod 250€ do 265€od 200 do 212€
Aplikácia botulotoxínu - dopich 1 zákrokod 10€ do 15€
Aplikácia botulotoxínu pery1 zákrok62€50€12€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.